To łóżka przystosowane do materaca, który można dobrać do swoich potrzeb. Stosuje się w nich wytrzymałą i stabilną ramę (drewnianą lub stalową), dzięki czemu jako miejsce snu, posłużą nam dłużej niż np. kanapa. Pod materacem musi znajdować się profilowany stelaż, który odpowiednio amortyzuje wywierany przez ciało nacisk. W naszej ofercie każde łóżko oferowane jest ze stelażem w cenie.
Na rynku znaleźć można łóżka drewniane, w których do gołej ramy wstawiany jest materac, oraz łóżka tapicerowane. Łóżka drewniane są zazwyczaj tańsze od swoich konkurentów jednak mają swoje wady – każdego dnia wchodząc i schodząc z łóżka tego typu możemy nieumyślnie uderzyć się lub boleśnie otrzeć o jego twardą ramę, która w łóżku tapicerowanym skryta jest pod miękką warstwą pianki i obicia – tkaniny, skóry lub skóry ekologicznej. Dodatkową przewagą łóżek tapicerowanych jest niemal nieograniczona możliwość dostosowania koloru, rodzaju obicia i jego faktury.
Pojemnik na pościel
Wielu producentów słusznie wykorzystuje przestrzeń, kryjącą się pod stelażem na pojemnik na pościel. Posiadając mebel, który służy nam wyłącznie do spania, codziennie chowanie pościeli i kołdry nie jest konieczne. Mimo to pojemnik stanowi pożądaną wśród klientów funkcję, która daje nam dużą powierzchnie przechowywania niejednokrotnie zastępując dodatkową szafę czy komodę.
Dostęp do pojemnika zapewni nam odpowiedni uchwyt lub podnośniki gazowe, ich obecność zazwyczaj nieznacznie podnosi cenę modelu. Jednak zastosowana w nich technologia pozwala z łatwością unieść stelaż oraz znajdujący się na nim materac, kołdrę i pościel, które razem potrafią ważyć całkiem sporo. Łóżka ramowe dzielą się dodatkowo na łóżka z wezgłowiem i łóżka bez wezgłowia.
Łóżka z wezgłowiem
Wezgłowie, nazywane również zagłowiem, oparciem czy zagłówkiem, to element umieszczony w tylnej części łóżka, wystający ponad ramę. Jego przeznaczeniem jest oparcie dla pleców lub głowy, dzięki któremu leżąc możemy np. swobodnie czytać książkę czy oglądać telewizję. Stanowią one dodatkowo ogromny walor estetyczny – istnieje mnóstwo modeli wezgłowi: od tych w stylu retro po zupełnie nowoczesne, które niejednokrotnie stanowią najważniejszy akcent dekoracyjny sypialni.
Łóżka pozbawione wbudowanego oparcia są zazwyczaj tańsze, co nie znaczy gorsze. Brak zagłowia nie wpływa na komfort naszego snu, daje nam natomiast możliwość zaaranżowania ściany za łóżkiem w dowolny sposób. Istnieje również możliwość wykonania takowego wezgłowia z paneli tapicerowanych – czyli produktu, który obecnie rewolucjonizuje sposób myślenia o aranżacji sypialni. Takie zagłowie możemy wykonać zgodnie z naszym wyobrażeniem, dopasować do wnęki w ścianie lub zaszaleć z jego kolorystyką. Panele tapicerowane w różnorodnej kolorystyce i wymiarach znajdziesz tutaj
Popularność łóżek kontynentalnych w ostatnich latach rośnie w zawrotnym tempie. „Kontynentalny boom” miał swój początek w Stanach Zjednoczonych i w Skandynawii, czyli ojczyznach konsumentów wyjątkowo wyczulonych na wygodę i komfort. Gwałtowny wzrost popytu na te masywne łoża zaobserwować można również w Polsce.
Łóżko kontynentalne składa się z wysokiej skrzyni, w której w zależności od modelu, znajdują się dodatkowe sprężyny (bonell), skrzynia do której materac dolega całą swoją powierzchnią lub pojemnik na pościel. Łóżka kontynentalne przeważnie posiadają wezgłowie oraz materac – co znacząco podnosi ich cenę. Niejednokrotnie materac ten jest na stałe wbudowany w ich konstrukcję, dlatego też najczęściej jest on dobrej jakości. Czasem dodatkowo do łóżek kontynentalnych dodawany jest materac nawierzchniowy „Topper” – cienki materac przeważnie wykonany z elastycznej pianki typu Visco (memory), dopasowującej się do kształtu ciała i pozycji spania.